Ladislav Bittner

ING. LADISLAV BITTNER


jednatel společnosti, 43 let

Narodil jsem se v Chomutově, kde jsem prožil celé své dětství. Téměř každé odpoledne jsem jako žák základní školy trávil venku, v létě s míčem u nohy, v zimě s hokejkou v ruce na zamrzlých rybnících nebo na zasněžených ulicích. Při studiu na chomutovské Střední průmyslové škole elektrotechnické a následně poté na Západočeské univerzitě v Plzni jsem měl poněkud jiné zájmy (kavárenský povaleč), ale po návratu zpět do Chomutova jsem se ke sportu vrátil a založil klub malé kopané, který již téměř dvacet let působí v místní futsalové lize.

V Chomutově jsem začal také pracovat, když jsem v polovině devadesátých let nastoupil jako projektant do tehdejší Severočeské energetiky. Před deseti lety jsem založil firmu podnikající v energetice, kde dodnes působím. Profesně se navíc zabývám i tvorbou reklamních videí.

Jsem ženatý a mám tři děti, které také vedu ke sportu. Spolu s kvalitním vzděláním je kladný vztah ke sportu základním předpokladem pro zdravý vývoj osobnosti člověka a rád bych přispěl k tomu, aby děti v Chomutově měly možnost získat obojí. Několik let jsem působil jako trenér mládeže v FC Chomutov a vím, jak těžké je dnes nadchnout děti pro aktivní sportování.

Nesmíme čekat na zázrak, ten nepřijde. Stačí jen začít dělat věci lépe, což platí i pro politiku. Svojí účastí na kandidátce hnutí Nový sever vyjadřuji veřejnou podporu lidem, kteří chtějí dělat politiku jinak. Ne jako službu pro sebe, ale jako službu veřejnosti. Rád se jimi nechám inspirovat a budu šťastný, když i já svým aktivním a pozitivním přístupem inspiruju někoho dalšího.